Konkrétně se jednalo o značení na ulicích U Stadionu, Tyršova a ČSA. Zlomeno či úplně vyvráceno bylo celkem šest značek. „Nejhorší je, že u některých k tomu došlo opakovaně. Těžko říct, zda se jedná o jednoho vandala. Způsob provedení tomu ovšem nasvědčuje," poznamenal tiskový mluvčí Hlučína Miroslav Pech.

Pachatel značky vyvrátil buď rovnou se samotným betonovým základem, anebo je zlomil přímo u země. „Je zřejmé, že ke zničení značek musela být vynaložena značná síla. V jednom případě našli strážnici značku až v přilehlém křoví," pokračoval dále.

Důvody, proč se vandal či skupina vandalů do dopravního značení pustila, mohou být různé. Zatímco na jedné straně lze spekulovat o partičce opilců vracejících se z flámu, na druhé straně může jít klidně o cílený útok. Jedna ze zničených značek měla omezovat vjezd, takže si třeba nějaký neurvalý řidič chtěl trochu pomoci. O pravých důvodech se však zatím dá jen dohadovat.

„Strážníci se snaží na tento problém zaměřit, dokonce mají i podezření na pachatele, ale bez konkrétních důkazů není možné nikoho obvinit. Ideální je chytit jej přímo při činu," mínil Miroslav Pech.

Oprava jedné značky vyjde i na dva tisíce korun. Pokud škoda nepřevýší částku 5 000 korun, vandalům hrozí pokuta až 15 000. Pak už se samozřejmě jedná o trestný čin. Město Hlučín žádá občany o spolupráci. Kdyby někdo něco věděl, může se s informacemi obrátit na policii anebo na hlučínský městský úřad.

Petr Dušek