Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavské nemocnice Jiří Krušina, podezřelého muže údržbář zahlédl ve chvíli, kdy se pokoušel vniknout do jednoho ze skladů. Vydal se tedy za ním a při vykrádání jej chytl.

„Projížděl jsem na kole okolo ředitelství a všiml si divného chlapa. S kšiltovkou na hlavě se rozhlížel okolo sebe a vstoupil do jednoho ze skladů. Zdál se mi podezřelý a tak jsem se vydal za ním do budovy,“ popsal Jan.

Zloději prý nešlo o vybavení skladu, ale o peníze tamních zaměstnanců.„Znám kolegyni, které skříňka patří. Proto jsem muže zpacifikoval. Tvrdil mi, že se přišel zeptat na pracovní místo. S kolegou jsme ho zadrželi až do příjezdu policie, která zloděje převezla na služebnu,“ pokračuje muž, který se za svou statečnost dočkal ocenění od ředitele nemocnice a ekonomicko-personálního náměstka.

Ilustrační foto z místa krádeže.Zdroj: Archiv Slezské nemocnice

„Nečekal jsem, že mi někdo bude děkovat a musím říct, že mě to příjemně překvapilo. Dostal jsem krásnou peněženku a lahev vynikajícího rumu,“ doplnil Jan.

Vedení nemocnice se podle slov Jiřího Krušiny rozhodlo statečnému pracovníkovi udělit finanční odměnu.

„Rozhodli jsme se pana Honzu ocenit ze dvou důvodů. Prvním je, že i po tolika letech práce ve Slezské nemocnici si příkladně všímá dění v areálu. Druhým důvodem je jeho odvaha, že se za pachatelem vydal a následně jej zadržel. Moc si toho ceníme,“ nechal se slyšet ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Tomáš Raab se roky snaží o záchranu rodinného dědictví. Jeho úsilí padá na úrodnou půdu.
V Prostřenu musel vyhánět kozu z kuchyně