"Když věděl, že ho při činu snímá kamerový systém, změnil chůzi a dělal ze sebe postižnou osobu. Ve chvíli, kdy vniknul do vnitřních prostor objektů, tak v několika případech se snažil zamést stopy. Na místě činu rozléval chemikálie nebo čisticí prostředk," uvedla k případu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

Dnes již obviněný muž se měl od začátku roku do současnosti vloupat do více budov, těmi byly například mateřské školky, základní a střední školy, ale také objekt obecního úřadu, ve které sídlí Obecní policie či jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Lubomír G. stojí před soudem, protože uškrtil svoji milenku při sexu. K činu se přiznal. Říjen 2021.
Uškrtil milenku při sexu, v noci jí pak vykopal v Karviné hrob

"Soustředil se především na obce u Ostravy, kterými jsou mimo jiné Zbyslavice, Vřesina, Krásné Pole, Polanka nad Odrou, Klimkovice, ale také Michálkovice. Způsob vloupání byl téměř stejný. Za použití nářadí násilně vniknul do vnitřních prostor, ze kterých měl vzít vše, co našel. Například fotoaparáty, tablety, finanční hotovost, ale také svazky klíčů či násadu na koště," říká dále mluvčí policie. 

U posledního skutku měl odejít jen s čokoládou. V jednom případě měl obviněný muž z místa činu odcizit přenosné radiostanice, motorové pily či klíče od služebního vozidla. Následně měl auto odcizit a i s lupem odjet neznámo kam. Kriminalisté se vydali po horké stopě, netrvalo dlouho a ještě v den oznámení našli odcizené vozidlo zapadlé v bahně poblíž lázeňského areálu Sanatoria Klimkovice.

Bezdomovci v Ostravě spali ve stanu s batoletem. Říjen 2021.
Bezdomovci v Ostravě spali ve stanu s batoletem. Jeho pláč přivedl pomoc

"Komisař 4. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava zahájil proti 33 letém muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněný muž se doznal ke dvanácti skutkům, s kriminalisty spolupracoval a vyjádřil lítost," dodala mluvčí policie. 

Celkem byla způsobena škoda za více jak 600 tisíc korun. Na dotaz policistů, proč měnil chůzi a zahlazoval stopy, měl recidivista uvést, že se nechal inspirovat americkými filmy. Za své jednání mu nyní hrozí až pětileté vězení