Další cesta pachatele směřovala do ulice Boženy Němcové, kde si vylomením zámku ve dveřích domu třiačtyřicetileté majitelky otevřel bez svolení a znovu jej v prázdném bytě zaujala hotovost a zlato v celkové hodnotě 14 250 korun.

Do třetice zloděj zamířili do sousedního domku ve stejné ulici. Po rozbití skleněné výplně okna dům prohledal, ale nic neodcizil. Osmatřicetileté majitelce tak způsobil škodu ve výši 4 tisíc Kč. Poslední nezvanou návštěvou poctil ještě rodinný dům v Mendlově ulici. Také zde rozbil sklo okna a svoji pozornost pak zaměřil peníze, šperky a řetízky ze žlutého kovu v hodnotě vyšší než 5 000 korun, které patřily sedmdesátiletému majiteli domku.

„K uvedeným skutkům došlo buď na Silvestra, nebo na Nový rok. Ve všech případech kromě zcizených věcí došlo i ke škodám na majetku v hodnotách několika tisíc korun. Celková škoda se vyšplhala na 109 750 korun.

Policisty z obvodního oddělení PČR v Opavě byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci vloupání do rodinných domů, neboť na podkladě oznámení, dalších zjištěných skutečností a ohledáním míst je dostatečně odůvodněn závěr, že pachatel, nebo pachatelé, se dopustili hned čtyř trestných činů,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Silvestrovská noc kryla akci kapsáře

Silvestrovskou noc nevyužili lidé jen k přivítání nového roku, ale i k trestné činnosti. V Opavě se objevil kapsář. Ještě neutichly novoroční petardy, když na Nový rok ve čtvrt na jednu po půlnoci dvacetiletá žena z Opavy zjistila, že jí z kapsy bundy zmizel mobil v hodnotě 3 500 korun.

Opavským policistům tak začalo první letošní hledání zatím neznámého pachatele. Další kousek se prozatím neznámému kapsáři povedl 2. ledna v 9.45 hodin, když na zastávce MHD U Divadla na Horním náměstí v Opavě odcizil z kapsy čtyřiaosmdesátiletého muže peněženku s několika stokorunami a osobními doklady. I on se dopustil trestného činu krádeže.

Vždy je tak lepší mít doklady nebo peníze v uzavřené kapse na vnitřní straně oblečení, samozřejmostí jsou uzavíratelné tašky a kabelky nejlépe nošené tak, aby byly na očích.