K nejzávažnějšímu střetu aut došlo v sobotu okolo půl čtvrté odpoledne nedaleko Ludgeřovic. „Podle výpovědi svědka jel řidič osobního Passatu po silnici ve směru od Hlučína na Ostravu. Z přímého směru náhle vybočil vlevo, najel do protisměru a došlo k čelnímu střetu s protijedoucí Škodou Octavia combi,“ popsal nehodu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Na první pohled to nevypadá, ale havárka pro aktéry nedopadla dobře. „Čtyřiašedesátiletý řidič, který nehodu způsobil, byl převezen sanitním vozidlem do nemocnice v Ostravě-Fifejdách s lehkým zraněním. Čtyřiapadesátiletý řidič Škody Octavia byl převezen do nemocnice v Ostravě-Porubě s těžkým zraněním.

Při srážce totiž utrpěl tříštivou zlomeninu stehenní kosti, zlomeninu pánve, pohmožděniny hrudníku a těla. Jeho léčení si vyžádá minimálně šest měsíců hospitalizace. Spolujezdkyně z octavie utrpěla zhmoždění hrudníku a břicha, a také byla hospitalizována v nemocnici v Ostravě- Fifejdách,“ doplnil mluvčí severomoravských záchranářů.

I když je celá záležitost a její zavinění teprve v šetření opavských dopravních policistů, řidič passatu je již nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. K jeho tíži pak hovoří i další fakta. „Šetřením bylo zjištěno, že vozidlo VW Passat mělo technickou kontrolu platnou pouze do dvacátého května.

Navíc jeho ukazatel rychlosti se po dopravní nehodě zasekl na rychlosti sto kilometrů v hodině. Naproti tomu octavia jela před střetem rychlostí padesát kilometrů v hodině. Orientační dechová zkouška byla u řidiče Volkswagenu Passat negativní, u řidiče vozidla značky Octavia nebyla provedena vzhledem k povaze jeho zranění,“ doplnil Černohorský.

Na obou autech vznikla dohromady škoda okolo šesti set tisíc korun.