Třicetiletý řidič z Opavy jel po Rybářské ulici. Předjel cyklistu, který – notně posilněný alkoholem – jel po celé silnici. Poté, co jej řidič předjel, zastavil a vystoupil z auta. Chtěl cyklistu upozornit na jeho nevhodné chování na silnici.

Opilý cyklista sice k stojícímu autu přijel, vzhledem k jeho silné podnapilosti ale nebyl schopen své kolo zastavit, nebo stojící peugeot objet.

Jak redakci řekla tisková mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová, cyklista svým kolem narazil do zadní části vozidla a poté upadl i s kolem na vozovku. „Následkem pádu na cestu utrpěl odřeniny v obličejové části. Ošetření a přivolání sanitního vozidla RLP na místo dopravní nehody ale odmítl,“ uvedla Schindlerová s tím, že se na výzvu opavského policisty podrobil dechové zkoušce.

A to s výsledkem 2,36 a 2,33 promile alkoholu v jeho dechu. Dechová zkouška řidiče auta byla podle slov Schindlerové negativní.

„Hmotná škoda na automobilu byla odhadnuta na tisíc korun. Dopravní nehodu šetří policisté opavského dopravního inspektorátu jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ podotkla a doplnila, že cyklistovi hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun.