První případ policisté vyšetřovali u rybníku Pavelák II., který se nachází na katastru města Vítkov. Někdo se zde vloupal do plechové maringotky, která funguje jako včelín. Odnesl odsud celkem pět dřevěných úlů se včelstvem. „Vlivem povětrnostních podmínek a zimního počasí došlo k částečnému úhynu včelstva a z objektu byly odcizeny včelařské rukavice, kuřák, plastové kbelíky modré barvy, včelařské rozpěráky a svítilna, čímž poškozenému devětatřicetiletému muži z Vítkovska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála třiadvaceti tisíc korun,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Včely nezůstaly ušetřeny ani u Kozmic. A to konkrétně vedle účelové komunikace vedoucí od místního fotbalového hřiště na Vřesinu. Neznámý vandal tam poničil včelín, jenž se skládal z pěti nástavbových úlů se včelstvem.

Jednasedmdesátiletému majiteli z Hlučínska vznikla škoda za téměř 18 tisíc korun.

Policie pátrá po pachatelích a žádá veřejnost o spolupráci. Pokud disponujete informacemi, které by je pomohly ztotožnit, zavolejte na bezplatnou linku tísňového volání 158.