Na jednoho takového vykuka teď narazil provozovatel opavského Lidového domu. Ve své restauraci zaměstnal třiatřicetiletého Opavana, který se mu odvděčil tím, že kradl.

Na první případ se přišlo 3. února, kdy si povedený číšník nechal tržbu ve výši 5 514 korun a peníze utratil pro svoji potřebu. Osmého pak zapomněl odevzdat tržbu za ubytování ve výši 1 850 korun. Tomu ale bylo málo, tak si z peněz restaurace ještě přibral 220 korun a opět je využil pro osobní útratu.

O krádežích se ale mezitím dozvěděla policie.

„Ve středu čtvrtého března letošního roku byl kolem půl desáté dopoledne tento pachatel policejní hlídkou obvodního oddělení PČR Opava na Vaškově náměstí v Opavě zatčen. Příkaz k tomu vydal Okresní soud v Jeseníku pro jinou trestnou činnost tohoto muže a soudce žádal o jeho předvedení.

Téhož dne byl proto zatčený muž policisty eskortován k příslušnému soudu,“ doplnila pokračování kauzy s případem seznámená policistka Dagmar Schindlerová.

Podle dalších informací byl muž po provedení procesních úkonů soudcem propuštěn na svobodu, kde jej policisté navíc stíhají ve věci spáchání trestného činu zpronevěry.