Na opavské cyklisty si počíhali muži zákona s detekčním přístrojem v ruce. Na prvního, kterému se šlapáním pomáhal alkohol, narazili krátce po jedenácté v noci. Čtyřicetiletého muže zastavili na Ratibořské ulici ale hlavně proto, že jel bez fungujícího světla.

„Už při kontrole byl z muže cítit alkohol a i jeho mluvený projev byl velmi zmatený a nesrozumitelný,“ popsal kontrolu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský. Provedenou dechovou zkouškou tak u něj zjistili 0,97 a 0,92 promile alkoholu v dechu.

Na to cyklista jen reagoval přiznáním, že vypil čtyři piva dvanáctky. Věc je šetřena jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Ve čtvrt na jednu po půlnoci pak zastavili opavští dopravní policisté na Hlučínské ulici čtyřiadvacetiletého cyklistu, jehož nepřímočarý způsob jízdy jim připadal neobvyklý. To se i v tomto případě potvrdilo už z prvotního kontaktu, při kterém byl z muže silně cítit zápach alkoholu. Navíc u sebe neměl žádné osobní doklady, a tak byla jeho totožnost ověřena lustrací v centrálním registru osob.

„Následné měření pak ukázalo s několikaminutovým odstupem hodnoty 1,51 a 1,57 promile alkoholu v dechu,“ pokračoval Černohorský. Vzhledem k těmto hodnotám se muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření na protialkoholní záchytné stanici v Opavě.

I tato věc je šetřena jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.