V posledních dnech dostala pověst Žabky další vážnou trhlinu. Z neděle na pondělí se zde odehrálo loupežné přepadení. A nebylo zdaleka první. Pachatelé hernu navštívili ve čtvrt na dvě v noci a na obsluhu křičeli: „Přepadení.“ Jeden z mužů povalil čtyřiatřicetiletou ženu na zem, druhý mezitím prohledával police baru.

Obsluze nastříkali do tváře pepřový sprej a hrozili jí násilím. Ta, ve strachu o své zdraví, vydala několik tisíc korun z trezoru. Lupiči si odnesli rovněž číšnický flek, ve kterém bylo dalších sedm tisíc a dva mobilní telefony. Stále nejsou dopadeni.

Naší redakci se podařilo kontaktovat kolegyni přepadené. Ta o případu věděla, přesto se nebojí. „Pracuji ve dne, takže zde není takové riziko loupeže,“ uvedla. Vzápětí ovšem přiznala, že ani to není záruka bezpečí. „Je pravdou, že jsme tyhle prázdniny přepadeni už podruhé. Předtím to bylo za bílého dne kolem dvanácté polední a ke všemu o víkendu.“

Tentokrát pracovnice herny vyvázla bez vážnější újmy na zdraví, byla pouze jednorázově ošetřena ve Slezské nemocnici v Opavě kvůli potřísnění těkavou látkou v oblasti obličeje a rukou.

Někteří Opavané ale jistě pamatují na přepadení před léty, kdy lupič obsluhující ženu zavraždil. Psala se devadesátá léta a tento brutální případ tehdy opavskou veřejností otřásl.

Proč se Žabce říká Žabka?
První písemné zmínky o Kylešovicích se objevují již v roce 1341. V okolí se v minulosti vyskytovalo několik rybníků a také spousta žab, které vesničané lovili a jejich prodejem si zajišťovali jistý vedlejší příjem. Proto jsou obyvatelé Kylešovic dodnes nazýváni také jako Žabiaři, odtud název Žabka.

Mezi nejzajímavější stavby patří kostel sv. Jana Nepomuckého, nově vystavěný v letech 1991–1994, hned vedle něj je za nadšené normalizace vystavěné obchodní středisko Žabka včetně sochy žáby na lopuchovém listu, která v dnešní době ztrácí na významu.