Když už se zdálo, že se pachatele dopadnout nepovede, všímavý pardubický občan zareagoval na reportáž TV Nova. Vozidlo bylo nalezeno v málo frekventované ulici, která vede do bývalé společnosti v blízkosti centra Pardubic.

Při procházce kolem uvedeného místa mu nebylo jasné, proč auto opavské charity stojí zrovna tam. V momentu, kdy se večer díval na televizi, všechno mu docvaklo, kontaktoval mluvčí pardubické policie Evu Maturovou a kriminalistický technik mohl začít úřadovat.

Na místě zajistil několik důležitých pachových, biologických a dalších stop. Zloděj navíc v tomto VW Transporteru zapomněl tašku se svými osobními věcmi, takže policistům práci ulehčil.

Během prvního března pak sklapla past, jelikož dotyčný se rozhodl krást v ulici Plzeňské v Praze. Z prodejny sportu se pokoušel odcizit dvě teplákové soupravy. Ochranka ho však chytila a předala policii. Následnou lustrací se zjistilo, o koho se jedná, a muž byl eskortován do opavské policejní cely.

Později vyšlo najevo, že mladý zloděj byl na začátku února tohoto roku podmínečně propuštěn na svobodu. Poté pobýval po nejrůznějších ubytovnách v Ostravě a finanční částka, kterou obdržel po propuštění z věznice, a peníze od rodinných příbuzných mu brzy došly.

Do toho nemohl najít práci a právě proto se rozhodl podniknout cestu do Prahy. Při vloupání do areálu stacionáře údajně vůbec nevěděl, o jaký objekt se jedná. Společně s dodávkou ukradl také fotoaparáty, navigaci a projektor.

„Během cesty mu však docházela motorová nafta, a proto vůz odstavil na odlehlém místě v Pardubicích. V dodávce pak přespal a v dopoledních hodinách následujícího dne odcizené věci prodal v jedné zastavárně. Dostal čtyři a půl tisíce korun v hotovosti," upřesňoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Za tyto peníze odcestoval do Prahy, kde opět různě přespával po ubytovnách, než mu došly finance a uchýlil se k už zmíněné krádeži oblečení v prodejně sportu. Nyní již je opět ve vazební věznici v Ostravě.

Škoda na dodávce činí 21 tisíc korun. Charita Opava v čele se svým ředitelem Janem Hanušem si ale oddechla i z toho důvodu, že nejdůležitější součásti vozidla nezmizely. Ať už hovoříme o speciální sedačce nebo otočné plošině.