Opilý manžel nejdříve svou sedmapadesátiletou polovičku slovně urážel, pak se ale jeho agresivita začala stupňovat. Svou ženu začal bít dřevěnými latěmi a duralovou tyčí. Své zběsilé chování komentoval slovy: „Dej mi peníze, nebo tě zabiju.“

Přestože ženu udeřil do noh a ta padla do sedu, ve svém běsnění nepřestával. Několikrát ji ještě trefil do levé spánkové oblasti hlavy, do zad a do rukou, kterými si chránila horní část těla a obličej.

Na závěr se dal zbaběle na útěk, když žena ve strachu začala volat o pomoc. Daleko ale neutekl. Krátce po deváté hodině večerní byl opilý muž zadržen opavskými policisty, kteří ho umístili na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě. Žena utrpěla četné pohmoždění a hematomy obou paží, hrudníku, pravého stehna, obou kolen a berců. Vše ale mohlo dopadnout ještě mnohem hůř.

Zvláště údery směřující na hlavu jí mohly způsobit vážnější zranění ve smyslu těžké újmy na zdraví. Nakonec po lékařském ošetření byla propuštěna do domácího léčení. V současnosti věc šetří opavští kriminalisté.