Odcizené peněženky

První případ se stal v paneláku v ulici Hálkova v Kateřinkách. Neznámý muž zde přistoupil do výtahu k šestadvacetileté ženě.

„Podle její výpovědi ji svým bokem přitlačil ke zdi výtahu, dotázal se jí, co má v igelitové tašce. Tu pak následně prohledal a odcizil z ní peněženku v hodnotě 130 korun s hotovostí 98 korun a různými osobními doklady. Pak z místa odešel neznámo kam,“ popisoval mluvčí opavské policie René Černohorský a dodal, že ke zranění poškozené ženy nedošlo.

Další případ krádeže na sebe nenechala dlouho čekat. Místem činu se tentokrát stala budova úřadu v ulici Sady svobody. Zatím neznámá osoba vešla do volně přístupné kanceláře a z dámské kabelky ukradla černou koženou peněženku.

„Byly v ní doklady, permanentka do solária, stravenky, hotovost 2300 korun a platební karta. Osmačtyřicetileté ženě vznikla škoda na majetku vyšší než čtyři a půl tisíce,“ doplnil René Černohorský.

Informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele či pachatelů nebo k nálezu peněz a dokladů, lze volat na opavské policejní telefonní číslo 974 737 651.

Krádeže jízdních kol

Krádežemi těchto dopravních prostředků se nyní musejí zabývat hlučínští i opavští policisté.

O bicykly za třicet tisíc korun přišla před nedávnem třiapadesátiletá žena z Opavy. Měla je uzamčeny právě ve sklepě v činžovním domě v ulici Na Rybníčku v Opavě.

„Jednalo se o dámské trekingové jízdní kolo značky Merida a kolo značky MC Kenzi. Informace, které by policisty přivedly k odhalení pachatele nebo k nálezu kol, lze volat na číslo 974 737 651,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Další případ se odehrál v minulých dnech v Dolním Benešově v ulici Osada míru. Do jednoho ze sklepů tamního paneláku se také někdo vloupal.

„Odcizením jízdního kola vznikla místnímu pětatřicetiletému muži škoda na majetku ve výši deseti tisíc korun,“ dodal Černohorský s tím, že lidé mohou informace sdělovat na čísle 971 737 701.