Policisté zjistili, že osmatřicetiletý muž z Krnova se okolo čtvrté hodiny ranní 23. března pohyboval v prostoru vlakového nádraží ČD Opava-východ v Jánské ulici v Opavě. „Pracovník bezpečnostní ochranné služby v té době muže požádal o opuštění zdejší čekárny. Po následném slovním incidentu se začal tento muž vůči třiačtyřicetiletému zaměstnanci chovat arogantně a agresivně. Před hlavním vchodem do budovy jej vyzval, aby si klekl na kolena a vydal mu všechny finanční prostředky, které má u sebe v hotovosti. Při tom mu vyhrožoval fyzickou likvidací,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Napadený muž ze strachu o svůj život a zdraví agresorovi předal 900 korun a po dalším slovním i fyzickém útoku a hrozícím napadení vybral z nedalekého bankomatu 3 tisíce korun, které násilníkovi rovněž předal. Pachatel pak odešel neznámo kam. „V souvislosti s prošetřováním a prověřováním dané záležitosti bylo důvodné podezření, že skutku se mohl dopustit osmatřicetiletý muž z Krnova, proto byli o spolupráci při objasňování případu požádáni i bruntálští policisté a kriminalisté. Ti na základě osobní a místní znalostí obyvatel, prostředí a majetkové trestné činnosti zjistili možný pobyt a výskyt muže, který byl v evidenci celostátního pátrání,“ pokračoval policejní mluvčí.

Pachatel se ukryl do sedací soupravy

Za tři dny, 26. dubna dopoledne, krnovští policisté muže našli v místě jeho bydliště, v jednom z činžovních domů v Krnově, a na základě již dříve vydaného příkazu ho zadrželi. „V této souvislosti lze zmínit, že se muž před přítomnými policisty schoval, a to do úložného prostoru sedací soupravy v jednom z pokojů svého bytu, který obývá společně s dalšími osobami a s rodinnými příslušníky,“ podotkl René Černohorský.

Muž nebyl pro policisty neznámým. Nedávno jej obvinili z přečinu krádeže. Na svědomí měl například krádež z 5. února dopoledne, kdy v jednom ze supermarketů v Opavské ulici v Krnově odcizil volně vystavené dvě láhve alkoholických nápojů v hodnotě téměř 1200 korun, 22. února odpoledne v dalším z krnovských marketů v Revoluční ulici odcizil volně vystavenou láhev značkového alkoholu v hodnotě téměř 1400 korun. Následující den ráno se vloupal v areálu nemocničního zařízení na ulici I. P. Pavlova v Krnově do automatu na kávu a odcizil z něj drobné mince různých hodnot.

Recidivista skončil ve vazbě

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, neboť byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Městského soudu v Brně a Okresního soudu v Bruntále k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v polovině června roku 2021,“ doplnil René Černohorský.

Policejní komisař vydal návrh na vzetí muže do vazby, tento podnět Okresní státní zastupitelství i Okresní soudu v Bruntále plně akceptovaly, v odpoledních hodinách 27. dubna byl obviněný muž eskortován a dodán do Vazební věznice v Ostravě. Případem se nadále zabývají kriminalisté.