V prvně jmenovaném městě se jednalo o poměrně nezvyklou krádež. Konkrétně se čin odehrál v myslivecké chatě na Vinné hoře.

Byl již večer, když se neznámý pachatel do objektu vloupal. Použil přitom násilí, vypáčil dřevěné okenice a rozbil okno. Uvnitř pak nalezl a přivlastnil si po jedné hlavě muflona a jedné hlavě daňka. Zejména muflon je myslivecká trofej ze skupiny těch vzácnějších a její hodnota činí asi 14 tisíc korun.

Přesto je otázkou, k čemu bude zloději kromě vlastní potěchy, neboť se dozajista nejedná o kořist, která by se dala lehce udat dál.

Druhý případ poté pojednává o násilí. Nezvykle však byla tentokrát útočnicí žena a napadeným muž. Ještě netradičnější je poté pomůcka, kterou podezřelá svého protivníka zranila. Vše se odehrálo uplynulou sobotu kolem půl čtvrté ráno před hotelem Koruna v Opavě.

Jak a proč roztržka začala, je předmětem dalšího vyšetřování, ale podle všeho na počátku stály velice ostré a vulgární výpady, kterými dvacetiletou Opavanku počastoval před několika svědky o rok starší mladík ze Vsetína. Nejspíše ovšem nepočítal s tím, že si to mladá žena nenechá jen tak líbit.

„Reagovala tím, že si sundala svou botu s podpatkem a tou následně udeřila muže do obličeje, čímž mu způsobila krvavé zranění na tváři," popisuje scénu opavský policejní mluvčí René Černohorský. Mladý Vsetíňan musel být ošetřen ve Slezské nemocnici. Jak on, tak dívka, která ho pokořila, nyní čelí trestnímu řízení za výtržnictví.