Pod záminkou toho, že hledá kočku, dítě zatáhl jedné z bočních uliček. Následně měl začít masturbovat a dívku obtěžovat. Po chvíli všeho zanechal a holčička z místa odešla.

Policie podezřelého dopadla po několika dnech. Byť na začátku policisté neměli disponovat žádnou stopou, v úterý 11. srpna zadrželi sedmatřicetiletého muže. Naší redakci se povedlo zkontaktovat také matku dívky, která nám prozradila, že jeden tip na možného pachatele ona sama sdělila policii.

„Vrchní komisařka moravskoslezské policie zahájila trestní stíhání dotyčného pro zvlášť závažný zločin znásilnění," uvedla tisková mluvčí Krajského policejního ředitelství Ostrava Gabriela Holčáková. Pachateli hrozí trest odnětí svobody od pěti do dvanácti let.

Před nedávnem na facebooku začala kolovat zpráva o tom, že muž, který se měl činu dopustit, je z vazby venku. Oslovili jsme Krajské státní zastupitelství v Ostravě, jež tyto informace dementovalo.

„Není tomu tak. Dotyčný je vyšetřován vazebně v ostravské věznici," uvedl státní zástupce Michal Togner s tím, že vzhledem k povaze případu a hlavně nezletilosti poškozené nemůže podat žádné další informace.