Pod záminkou toho, že hledá kočku v pátek 7. srpna chvíli po 19. hodině odlákal malou dívku z dětského hřiště, které se nachází v blízkosti ulice Hlavní v Kylešovicích. Dítě zatáhl do jedné z bočních uliček, kde před ní měl začít masturbovat a obtěžovat ji. Po chvíli toho měl zanechat a dívka z místa odešla.

Tyto informace nám ale oficiálně tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s ohledem na průběh vyšetřování nepotvrdil. „Momentálně urgentně zjišťujeme, zda nebyla naplněna skutková podstata zločinu pohlavního zneužití či jiného protiprávního jednání.

Ke zranění dívky nedošlo a s ohledem na citlivost celého případu nemůžeme v této chvíli poskytovat žádné bližší informace. Jejich sdělení by mohlo narušit celý průběh vyšetřování," vysvětloval Černohorský. Policisté a kriminalisté během víkendu intenzivně pracovali na místě činu, pachatele se ale zatím dopadnout nepodařilo.

„Žádáme širokou veřejnost o spolupráci. Pokud by kdokoli mohl přispět k odhalení totožnosti dotyčného muže, ozvěte se prosím, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání čísla 158," pokračoval mluvčí a ještě dodal: „Důležité informace by mohli podat lidé, kteří se mezi 18. až 21. hodinou pohybovali v okolních ulicích - Na Pomezí, Ruská, Hlavní a Jóži Davida.

V době, kdy k činu došlo, tedy zhruba okolo 19.15, se v prostoru ulic Hlavní a Jóži Davida měli nacházet minimálně dva cyklisté a jeden chodec."

Naší redakci se podařilo spojit také s matkou holčičky, která si nepřála uvést své jméno. Podle ní musel být pachatelem člověk, jenž věděl, že její dcera miluje zvířata. V době, kdy k případu došlo, bylo hřiště plné dětí.

„Je to opravdu tak. Byla tam spousta dětí a i nějací dospělí. Dcerka se projížděla na koloběžce a odchytil ji u paneláku s tím, že se mu ztratila kočka, ať ji jde pomoct najít. Musí to být člověk, který ji sledoval, protože věděl, že miluje zvířata a kočky obzvlášť. Na čokoládu by se mu to nepovedlo.

Vedl ji cestou, kde lidi běžně nechodí. Po trávě pod balkony," popisovala matka dívky, jež z pochopitelných důvodů nechtěla odkrýt detaily obtěžování.

Pozitivní zprávou však je, že její dceři se po nepříjemné události daří dobře: „Po psychické stránce je v pořádku, ale samozřejmě ji hlídám tak, jak mně bylo doporučeno, protože následky nemusí nastat hned." V pondělí také sdělila policii, kdo by mohl být pachatelem: „Nějaký tip máme, oznámili jsme to policii, takže budeme čekat. Ale i přesto prosím občany o spolupráci. Jestli kdokoliv cokoliv zahlédl, ať to sdělí policii."

Aktualizace: Policisté mají podezřelého

Případ sexuálního obtěžování šestiletého děvčete v Kylešovicích z minulého pátku vzbudil mezi opavskou veřejností velký rozruch. Moravskoslezští kriminalisté, kteří se specializují na odhalování trestné činnosti mravnostního charakteru, měli zajistit podezřelého, kterým je sedmatřicetiletý muž.

„Opavští policisté intenzivně shromažďovali veškeré informace k objasnění skutku i podezřelé osobě. V úterý 11. srpna byl podezřelý zadržen. Vrchní komisařka moravskoslezské policie ještě týž den zahájila trestní stíhání dotyčného pro zvlášť závažný zločin znásilnění," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Gabriela Holčáková a ještě dodala: „Pachateli hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Vrchní komisařka rovněž podala podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby."