Bezdůvodně jej častoval vulgárními výrazy a vyhrožoval mu. Od ledna letošního roku se ale jeho agresivita začala stupňovat. Syna pravidelně bil koženým páskem i rukou po celém těle, shodil jej z postele a ze schodů, tahal jej po podlaze a bil hranou tvrdé domácí obuvi, čímž mu několikrát způsobil zranění, aniž by pak vyhledal lékařské ošetření. Všemu přihlíželi chlapcova matka, dvě sestry a jeho bratr.

Policie ale nic nenechala náhodě a uplatnila na muže institut vykázání, jelikož hrozilo, že se jeho agresivita bude stupňovat a ohrozí nejen syna, ale i ostatní členy rodiny na životě. Proto v sobotu ve dvanáct hodin odevzdal násilník klíče od domu, stvrdil to podpisem a proti vykázání nevznesl žádnou námitku.

Celá situace mu ale pravděpodobně po zbytek dne vrtala hlavou, protože se do domova ještě ten den v půl osmé večer vrátil. Opilý a agresivní. Rozbil dvojité skleněné výplně vstupních dveří a po vstupu do domu vyhrožoval, že členy rodiny zabije a dům podpálí. Přivolaná policie ani k zadržení muže nemusela použít donucovací prostředky, dechová zkouška totiž prokázala 2,18 promile alkoholu v dechu.

Proto muž nakonec skončil na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. Celá záležitost je nadále v šetření.