Směna v noci na pondělí začala pro pětačtyřicetiletou zaměstnankyni poklidně. S přibývajícími hodinami provoz u stojanů slábl, později zamkla prodejnu, a aby jí čas utíkal, začala do regálů doplňovat zboží. Možná si i posteskla, že je škoda, že se čas nemění až tuto noc, mohla mít o hodinu kratší směnu.

Pak ale hodiny ukázaly za pět minut tři čtvrtě na čtyři ráno. Na skleněné dveře prodejny někdo zaklepal. Byl to nějaký mladík. Žena odemkla a zeptala se, co si přeje. Požádal ji o bagetu. Prodavačka mu otevřela a on vešel. Vybral si v regálu jídlo a přistoupil k pultu pokladny.

Žena z druhé strany začala markovat a otevřela zásuvku pokladny. V tom ale neznámý rychle oběhl pult a najednou stál vedle ní. Chtěl jedno: peníze. Zaskočená žena ale nereagovala tak, jak si představoval. Najednou se v jeho ruce objevil nůž a lupič zopakoval svoji žádost, aby mu dala peníze z pokladny.

„Neznámý vzal přibližně deset tisíc a utekl z prodejny směrem k Hradecké ulici,“ řekl k přepadení tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský s tím, že se jednalo o přibližně osmnáctiletého mladíka vysokého 180 centimetrů, se světlými vlasy a oblečeného v tmavých kalhotách, v tmavé mikině s bílým nápisem a s kapucí nasazenou do očí a světlých, pravděpodobně bílých sportovních bot.

Policie na místo přepadení povolala i psovoda se služebním psem. „Ten vedl policisty po stopě pachatele směrem k opavskému hřbitovu a poté na Otickou ulici, kde ale stopa skončila,“ pokračoval Černohorský a dodal: „Žádáme proto případné svědky, kteří se v uvedeném čase v okolí hřbitova či v Otické ulici pohybovali, aby se ohlásili policistům na linku 158.“

Přímo na čerpací stanici o přepadení mluvit nechtěli. Přepadená už byla doma a provozovatel čerpací stanice nebral telefon. Včerejší případ je ale až nápadně podobný tomu, který se zde stal v červnu loňského roku. Tehdy vešel do prodejny půl hodiny před půlnocí podobně oblečený muž, také s kapucí přes hlavu.

Přistoupil k pultu a s třiceticentimetrovým nožem v ruce namířeným na dvaadvacetiletou prodavačku si řekl o peníze. Žena raději se strachem z obrovité čepele lupiči podala 14 tisíc korun, se kterými utekl někam do tmy. Přestože policie při vyšetřování měla hned několik podezřelých, skutečného pachatele dodnes neodhalila.

Stejně tak zatím spravedlnosti uniká lupič, který letos v lednu nejspíš s pistolí v kapse přepadl čerpací stanici v nedaleké Březové.