Ten kontaktoval naši redakci s tímto tvrzením. Když se v půl jedenácté večer vracel z Ostravy a odbočil z hlavní silnice na příjezdovou cestu k restauraci, minul zaparkované auto. Že se jednalo o policejní vůz, si prý nevšiml.

Dojel až na svůj soukromý pozemek, kde zaparkoval a auto zamkl. Pak obešel restauraci a zadními dveřmi chtěl vejít. V tom okamžiku se u něj objevili tři policisté a vyzvali jej, aby předložil doklady a následoval je zpět ke svému autu.

„To jsem odmítl s tím, že jsem na svém soukromém pozemku a nechápu, co ode mě chtějí. Ani nevím, proč jsem řekl, že jsem auto neřídil,“ pokračoval. Jenže policisté údajně reagovali na odmítnutí tím, že jej za použití chvatů (tzv. kravaty) dovedli k autu a zde s roztaženýma rukama a nohama opřeného o auto prohledali. Prý, zda u sebe nemá zbraň.

„Ptal jsem se jich: Pánové, co to děláte? Jsem na svém soukromém pozemku!“ pokračoval. Policisté mu prý poté měli říci, že před jízdou pil, aniž by ho zkontrolovali. „Věděl jsem, že jsem nepil nic, a tak jsem řekl, ať mi dají dýchnout. Bylo mi řečeno, že jsem buď opilý, nebo pod vlivem drog. Prostě mě takto bezdůvodně obvinili,“ říká.

Policisté tedy vyndali detekční dechový přístroj a ten alkohol v dechu neukázal. Stěrem se neprokázaly ani drogy. Přitom se policisté údajně chovali arogantně a sprostě. Když se Petr Vašek začal dožadovat odběru krve, který by jasně prokázal, jak na tom je, zájem policistů o něj opadl a poté bez omluvy odjeli.

Padlo prý ale, že si na dotyčného počkají a pohlídají si i hosty restaurace. Celý incident vidělo podle Vaška několik svědků. Ty ale zatím chce nechat v anonymitě. Redakci však oznámil služební čísla policistů.

„Já jsem nic neudělal, aby se ke mně takto chovali. Netuším, čím jsem jim dal záminku k tomu, aby mě obviňovali z opilosti. Navíc ani nemohli vidět, kdo řídí. Chci podat stížnost na policejní postup,“ uzavřel.

K případu se vyjádřil tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský: „Zatím nevím, za jaké situace se věc udála. Policisté jej museli vidět, že vozidlo řídí, a pokud ho dojeli a vyzvali, tak oprávněně. Každopádně se měl muž podrobit jejich kontrole. Pokud už došlo k nějakému napadení, slovnímu či fyzickému nebo ze strany policistů k nevhodnému jednání, poškozený si může podat stížnost na postup policisty při zákroku.

Pokud by poškozený se závěrem šetření nesouhlasil, může si podat stížnost prostřednictvím inspekce ministerstva vnitra. Znovu proběhne veškeré šetření toho, jak ta událost probíhala.“

Deník bude případ dále sledovat..