Pachatel se zaměřil na tribunu, konkrétně na ampliony umístěné pod střechou. Nejprve odstřihl kabely a následně uzmul čtyři kusy těchto zařízení. Místní tělovýchovná jednota eviduje škodu ve výši 10 tisíc korun.

Zástupci klubu nemají pro takové jednání žádné pochopení. „Na vlastní kůži jsme se přesvědčili, že co není pevně ukotvené nebo přivařené, může někdo ukrást. Je to skutečná nehoráznost. Ampliony jsou ve výšce dvou, anebo dvou a půl metru.

Někdo tam musel přistavit žebřík, aby to všechno odmontoval,“ komentoval trenér malohoštického áčka první sezonu působícího v I. B třídě Roman Grygarčík.

Byť se přes ulici od hřiště nachází zástavba rodinných domů, nikdo si nejspíš ničeho nevšiml. „Tribuna je otočena do hřiště, tedy zadní částí k domům. Pokud tam někdo přišel nepozorovaně v noci, prakticky nebyla šance ho při činu zahlédnout. Máme tam světlo na fotobuňku, ale ani to směrem od domů nelze zahlédnout,“ poznamenal dále kouč prvního týmu, podle kterého odcizené zařízení nejspíš skončí někde v bazaru:

„Nedokážu si představit, že by mělo jiný osud. Nechápu, na co by ho pachatel měl. Pro nás to jsou komplikace. Jestliže se nepodaří ampliony najít, budeme muset zakoupit nové ozvučení. Peníze jsme přitom chtěli investovat do mládeže. Bohužel část financí bude muset jít na ukradené zařízení.“

Policie se snaží zloděje vypátrat a žádá veřejnost o spolupráci. „Jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených amplionů, lze kdykoliv telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651,“ uvedl tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.