Nicméně tento případ dokládá, že technika nemusí být bezchybná. Dvaaosmdesátiletá důchodkyně z Opavska vycházela předminulé pondělí dvacet minut po šestnácté hodině s nákupem z obchodního domu Tesco na Těšínské ulici. V tu chvíli selhala technika vstupních automatických dveří. Ty ženu dle informací opavských záchranářů i přes nainstalovaná bezpečnostní čidla sevřely tak nešikovně, že upadla a s poraněnou hlavou musela být převezena na opavskou chirurgii. „Policie se k případu nevolala a ani jsme nebyli v kontaktu s představiteli Teska,“ řekl redakci tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že ženě pomohli její známí a členové místní ostrahy, kteří záchranku přivolali.

Manažer obchodního centra Silesia Alan Rajnošek však tvrdí, že záchranku zavolali právě představitelé obchodního centra. Podle něho může za nehodu pravděpodobně mohl drobný technický nedostatek. „Žena přistupovala ke dveřím ze strany a čidla jí proto nezaregistrovala,“ vysvětlil Rajnošek a dodal, že za tři a půl roku se v obchodním centru podobná nehoda ještě nestala. Na naši otázku, zda jsou se zraněnou ženou v kontaktu, nebo se s ní budou snažit nějak spojit, odpověděl, že nikoliv.

 

Lidé: Nemáme s tím problém

To, že by mohli být automatické vstupní dveře do hypermarketů nebezpečné, si lidé z Opavska, které jsme před hypermarketem oslovili, nepřipouští „Zatím jsem s těmito ani s žádnými jiným automatickými dveřmi v supermarketech neměla žádné problémy,“ řekla před vstupem do obchodního centra Naděžda Vaňková z Litultovic. Problém nemá ani důchodkyně Marie Lenertová z Dolního Benešova. „Tohle se mi tedy ještě nestalo. Většinou však jezdí nakupovat dcera, ale ani ta se o něčem podobném nikdy nezmínila,“ podotkla. S podobným případem se zatím nesetkal ani tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, ani mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.