Jestli je jeho jednání motivováno silnou oblibou konzumace této sladké pochutiny anebo ukradené zboží dále zpeněžoval, to ukáže až policejní vyšetřování. Jistá je však skutečnost, že dotyčný si před koncem loňského roku dodal odvahy a v prodejně potravin v ulici Antonína Vaška v Háji ve Slezsku schoval pod svůj svrchní oděv celkem pět čokolád za 345 korun.

Při průchodu pokladní zónou ho ovšem zadržela ochranka, která zloděje předala do rukou policistů. Ti brzy zjistili, že jde o známou firmu. Ve stejné prodejně se totiž čokolády snažil vynést ven bez placení už o několik dní dříve.

„Dále bylo lustracemi v dostupných evidencích zjištěno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal v listopadu loňského roku. Jeho případná další trestná činnost obdobného charakteru je nadále v prověřování ze strany hlučínských policistů a opavských kriminalistů,“ poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.