„Krátce před desátou hodinou večerní oznámil na linku tísňového volání třiadvacetiletý muž z Nového Jičína-Libhoště, že v místě svého trvalého bydliště rozbil kladivem hlavu nějakému muži,“ popsal krajský policejní mluvčí Milan Klézl. Na místo se okamžitě dostavili novojičínští policisté, kteří zjistili, že v rodinném domku byl zavražděn pětapadesátiletý muž, který zde byl na návštěvě u otce oznamovatele případu.

„Podezřelý mladý muž byl na místě zadržen a dodán do policejní cely. Orientační dechovou zkouškou bylo u tohoto naměřeno 2,6 promile alkoholu,“ dodal mluvčí s tím, že přivolaný lékař na místě pouze konstatoval smrt napadeného, a to v důsledku několika úderů tupým předmětem do hlavy. „Na místě činu po celou noc pracovali policisté krajské správy, kteří provedli ohledání místa činu a zajistili celou řádu kriminalistických stop, včetně pravděpodobného vražedného nástroje. Z dosavadního šetření pak vyplývá, že k útoku došlo po předchozí slovní rozepři mezi oběma muži,“ informoval Klézl.

Policie na případu stále intenzivně pracuje, ve věci byly započaty úkony trestního řízení pro trestný čin vraždy s patnáctiletou trestní sazbou.