Když k jeho autu přicházel jeden z policistů, řidič se proti němu úmyslně rozjel. Policista před ním musel uskočit, aby zabránil srážce. A začala honička. Řidič ujížděl před policisty, kteří jej dostihli ještě na Těšínské ulici. Mladík ale začal schválně najíždět do policejního vozu, jehož řidič musel strhnout řízení, aby nedošlo ke střetu. Řidič tak policii unikal dále.

Na Zámeckém okruhu nezvládl zatáčku a naboural do Škody Octavia, kterou řídil čtyřiatřicetiletý muž z Háje ve Slezsku. Ani tato bouračka jej ale nezastavila a ujížděl do Kateřinek na Pusté Jakartice.

Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, přes Chlebičov přijel muž až do Velkých Hoštic, kde zastavil na Akátové ulici a kde jej dostihli dopravní policisté. „Po celou dobu ujíždějící muž ohrožoval svou bezohlednou jízdou ostatní účastníky silničního provozu. Provedenými lustracemi jsme zjistili, že muž má zákaz řízení až do letošního června,“ uvedl Černohorský s tím, že při nehodě nedošlo ke zranění tohoto muže, ale k lehkému zranění spolujezdce ze škodovky.

Čtyřiatřicetiletého muže z Háje ve Slezsku převezla sanitka do opavské nemocnice, kde zjistili, že má poraněnou krční páteř a natažené vazy. Celkovou hmotnou škodu vyčíslili policisté na 80 tisíc korun.

„Zakročující policisté čtyřiadvacetiletého muže po dostižení zajistili, nasadili mu služební pouta a vzhledem k tomu, že jevil známky požití alkoholických nápojů, převezli jej na opavskou záchytku,“ podotkl mluvčí se slovy, že mu naměřili 1,58 a 1,67 promile alkoholu v jeho dechu.

Řidiče umístili do opavské policejní cely. Muž je obviněn z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze zločinu násilí proti úřední osobě, dále z přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a nakonec z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Celá záležitost je předmětem dalšího šetření,“ uzavřel Černohorský.