Danou informace začali kriminalisté prověřovat koncem května, a to na základě přijatého oznámení. Prověřování mělo rychlý spád - vrchní komisař odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství v těchto dnech obvinil devatenáctiletého muže z Opavy ze zločinu padělání a pozměnění peněz.

Mladík z Opavy si zkoušel navýšit svůj vlastní účet vkládáním falešných bakovek ve výši dva tisíce. Nevyšlo to a případ skončil na policii. Mladík z Opavy si zkoušel navýšit svůj vlastní účet vkládáním falešných bakovek ve výši dva tisíce. Nevyšlo to a případ skončil na policii. Zdroj: se svolením PČR

Opava testuje bývalého reprezentanta Alžírska
Opava testuje bývalého mládežnického reprezentanta Alžírska

"Obviněný měl koncem ledna vložit do bankomatu bankovku v hodnotě dva tisíce korun, kterou získal prodejem určitého zboží od neznámých osob. Věděl, že se jedná o padělek, přesto si zkusil navýšit finance na svém účtu. Byl neúspěšný, bankomat dvoutisícovku zadržel. Přestože bankomat vydal o zadržení potvrzení, měl přijít muž ke stroji za pár dnů a pokus s další bankovkou, kterou získal tentokrát od známého, zopakovat. Ani tentokrát mu „nepřálo štěstí,“ proces zadržení se zopakoval," uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policisté po oznámení prověřili všechny informace a postupně se jim v hledáčku stále častěji objevovalo jméno nyní již obviněného muže. Trestní sazba se v tomto případě pohybuje v rozmezí od tří do osmi let.