„Podařilo se mi parádně naletět podvodníkovi a myslím, že by se o téhle fintě mělo dozvědět co nejvíc lidí. Po zazvonění mobilu se mi ozval úpěnlivý a takřka dětský hlásek. Volající se představil jako Tomáš Kupka, omluvil se, že překliknutím poslal omylem na mé číslo SMS se svým přihlášením. Poprosil mě, abych byla ta hodná a řekla mu tu esemesku, aby se mohl přihlásit.

Nevnucoval mi žádné zboží ani služby, potřebuje pomoci, a tak jsem udělala dobrý skutek. Blažený pocit mě přešel během placení účtu, který byl o dva tisíce vyšší než obvykle. Jak se ukázalo, nezbláznila jsem se já ani operátor. Ten mi vlídně vysvětlil, že jsem naletěla a že nejsem sama. Podvodníček si prostě vybere náhodné telefonní číslo a dobije si z něj svůj kredit. Jediné, co potřebuje, je potvrzovací esemeska, kterou omylem poslal na vybrané číslo.

Operátor kredit dobije a všechno naúčtuje dotyčnému vybranému číslu. Se skřípěním zubů jsem účet zaplatila, a než mě přešel vztek, zazvonil mi mobil. Volající, který se představil jako pan Suchánek, mi sdělil navlas stejnou prosbu. Případ jsem nahlásila policii a dozvěděla jsem se, že s tím nemohou nic dělat, protože filutové volají z Twistu, kde se neuvádí jméno.

Milí čtenáři, které to zatím nepostihlo, informujte o téhle praktice své příbuzné i známé. Své peníze by měli utratit za příjemnější věci, než je dobití kreditu nějakého podvodníka. Zároveň chci touto cestou požádat všechny napálené, aby šli věc oznámit na policii, protože dva tisíce znamenají jen přestupek, ale pokud se jich nasbírá víc, jde už o trestný čin," uvádí ve svém dopise Lenka.