Jenže za chvíli ucítila barmanka kouř cigarety. „Jsme v nekuřáckém prostoru,“ upozornila muže. Ten něco zamumlal a cigaretu zhasl. Po chvíli odešel na záchod. Když se vrátil, zase byl cítit kouř cigarety. Obsluha jej znovu upozornila na to, že zde se nekouří. Důrazněji, ale bez účinku.

„Když jsem přišla za kamarádkou, už tam seděl. Říkala, že mu už jednou vynadala za to, že tam kouřil. Zatímco jsme si povídaly u baru, zapálil si znovu. Když ho zase upozornila, začal jen vydávat nějaké zvuky. Bylo to nepříjemné. Kouřil si klidně dál a něco si mumlal. Dokonce foukal kouř tak, abychom ho viděly. Bály jsme se odejít, a tak jsme zavolaly vedoucí. Jenže než přišla, tak kamarádka ztratila nervy a toho muže vyhodila. Nemyslím si, že by byl opilý, ale byl nějaký divný. Když přijela policie, ještě stál na chodníku,“ popsala nám nepříjemné minuty Míša, která se tak stala náhodnou svědkyní události.

Děvčata si tentokrát poradila sama. Jenže pak se dozvěděla, že ten samý muž přišel do sousední jídelny už den předtím v poledne a začal se zde obnažovat. V době obědů a tedy před studentkami hotelové školy, která zde má své zázemí. Některé řádně vyděsil, ale před policisty utekl.

Podruhé už to štěstí neměl. „Po příjezdu na místo zde strážník územního dohledu nalezl padesátiletého muže z Opavy. Podle informací studentek se jednalo o stejného muže, který se zde měl v úterý obnažovat. Jelikož strážník pojal důvodné podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, byla na místo přivolána hlídka PČR Opava, která si celou záležitost na místě převzala,“ informoval Ivo Špičák ze Skupiny prevence a projektů Městské policie Opava.