V dubnu letošního roku pozval odpoledne do svého bytu dívku, kterou znal jen přes společného kamaráda, se kterým chodila. Nabídl jí popovídání u láhve vodky a slečna přišla. Chvíli si jen tak povídali a popíjeli, ale potom se hostitel změnil a návštěvnici začal i přes její nesouhlas obtěžovat.

Dotyčná z bytu neodešla a skončila svlečená na posteli. K násilí přitom nedošlo, a proto z nepříjemné situace vyvázla bez zranění.

Případ byl však oznámen policii a justice začala konat.

Obžalovaný u hlavního líčení nic nepopíral, ale znovu vypovídat už nechtěl. Ve čtené výpovědi z přípravného řízení uvedl, že dívku poznal, když u něj a jeho manželky byla s jejich společným přítelem na návštěvě. Moc se mu líbila, a proto ji druhý den pozval znovu, tentokrát už sólově do zrovna prázdného bytu.

Po vypití několika skleniček vodky jí nabídl sex, což odmítla s tím, že miluje svého přítele. Přesto ji svlékl, intenzivně osahával na různých intimních místech a pokusil se o soulož. Závěrem výpovědi vyjádřil lítost nad skutkem, který už nejde vrátit zpět.

Ani poškozené dívčině se do povídání moc nechtělo. Sdělila v podstatě stejnou verzi jako obžalovaný a konstatovala, že na její odpor nereagoval. Přišla údajně proto, že se ráno s přítelem pohádala a chtěla to prý s obžalovaným probrat. Mohla sice z bytu odejít, ale zůstala a k řešení přivolala mobilem společnou známou. Od incidentu se už s obžalovaným neviděla.

Svědkyně do výpovědi uvedla, že byla v době zmíněného telefonátu mimo město, a přijela proto o něco později. Poškozená jí v bytě obžalovaného muže sdělila, že byla znásilněna, ale ona to nechtěla řešit sama. K debatě proto přivolala jak přítele poškozené, tak i manželku obžalovaného. Závěrem konstatovala, že obžalovaný je její dlouholetý kamarád se skvělou povahou a připustila, že roli mohl do jisté míry hrát vypitý alkohol.

Provinilý muž netrpí podle znaleckého posudku žádnou duševní poruchou a byl schopen své jednání ovládat. Pro společnost nebezpečný není a nařízená léčba proto není nutná. Jeho pracovní hodnocení je kladné a nemá žádné přestupky.

S přihlédnutím k těmto okolnostem i k tomu, že dívka nebyla zraněna, odsoudil předseda senátu obžalovaného ke dvěma rokům s dvouletou podmínkou. Ve zdůvodnění uvedl, že uložený trest považuje za přiměřený okolnostem. Obžalovaný i státní zástupce uložený trest přijali.