Neznámý zmizel za dveřmi s cedulkou WC. Byla noc, před deseti minutami v rádiu hlásili půlnoc.

Taxík, který před chvílí přijel, stál stále mezi stojany. Asi po půlhodině jeho řidič také vylezl a zašel do prodejny. Opatrně na dveře záchodu zaklepal. Bylo ticho. Nicméně se zase vrátil do auta.

Po další půlhodině vešel znovu. Znovu zamířil na záchod. Zabouchal silněji, zavolal, ale stále nic.

Pak se obrátil na obsluhu. „Je tam ještě?“ zeptal se. To už i jemu došlo, že dotyčný stále toaletu neopustil. Za chvíli to bude hodina, co vešel dovnitř. Došel ke dveřím a vzal za kliku. Bylo zamčeno. Zabouchal o poznání silněji, ale stále bez odezvy. Jen občas bylo slyšet oddychování.

Možná jen tvrdě usnul. Nebo… „V tu chvíli mne napadaly různé myšlenky, co se mohlo stát. Nakonec jsem zavolal policii. Řekl jsem, co se stalo a hlas na druhé straně mi sdělil, že na místo posílá hlídku,“ popsal další vteřiny Tomáš Herber, který tu noc měl na benzině v Neplachovicích službu.

Uběhlo asi půlhodiny a na místo dorazilo auto policistů. Po chvilince dorazili i hasiči. Ti na příkaz policistů násilně otevřeli dveře. A bylo jasno.

Na zemi záchodu ležela použitá injekční stříkačka. Muž si šel na záchod aplikovat svoji dávku a nějak to nezvládl. Ovlivněn drogou nebyl schopen komunikovat ani reagovat na bouchání.

„On vůbec nevnímal, co se kolem děje. Byl prostě úplně mimo,“ řekl Tomáš Herber a dodal: „Ten taxikář mi pak říkal, že ho nejprve vezl do Ostravy, tam na něj taky asi hodinu čekal a teď ho vezl do Bruntálu. Zřejmě si chtěl vyzkoušet nakoupené zboží, a tak se tady zastavil.“

Zfetovaný opravdu nevypadal dobře, a tak na místo pro jistotu přivolali také lékaře RZS Opava. Lékař po prvotním ošetření rozhodl o převozu muže na oddělení ARO Slezské nemocnice v Opavě k dalšímu lékařskému ošetření. V současné době je muž mimo nebezpečí života.

„Kontrolou dokladů bylo policisty zjištěno, že se jedná o osmadvacetiletého muže z Bruntálska. Celou záležitost prošetřují policisté z Velkých Heraltic,“ doplnil informace tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.