V Dolním Benešově podlehly zlodějům dva vozy. Ze Škody Fabie, stojící u mateřské školy, si poberta přes rozbité okno odnesl tašku s formičkami na vánoční cukroví a surovinami k jejich upečení. Po sobě nechal škodu za 2 650 korun.

Zatím nezjištěným způsobem se neznámý zloděj dostal také do Seatu Ibiza, zaparkovaného u restaurace Štika. Spolu s ním během deseti minut zmizela kabelka s peněženkou, doklady, učebnicí a kalkulačkou. Škoda představuje 3 900 korun.

Také ve Štěpánkovicích rozbili vozům okna hned dva zloději. Před vjezdem do křesťanské mateřské školky poblíž Buly centra se jeden z nich dostal do Fordu Fiesta a pouhých deset minut mu stačilo k získání dámské kabelky s peněženkou, parfémem a nabíječkou k mobilu, šperků, mobilu a platební karty. Ukořistil věci za celkem 10 400 korun a vůz poškodil za další čtyři tisíce korun.

Půlhodinové nepřítomnosti řidiče Toyoty Yaris využil zloděj k vniknutí do vozidla zaparkovaného v areálu místní základní školy. Odnesl si notebook, peněženku, osobní doklady a dioptrické brýle, všechno za 26 200 korun.

K rozbitým oknům přišly i další vozy.

VW Golf, stojící na parkovišti před bolatickou mateřskou školou vydal pobertovi kabelku s peněženkou, mobilem a doklady. Škoda byla vyčíslena na zhruba 4 000 korun.

Člen zlodějského cechu provedl spanilou jízdu po Opavě a okolí. Sérii vykrádaček zahájil ve Slavkově, kde vnikl do Škody Fábie, stojící v areálu Jezdeckého klubu. Přivlastnil si dámskou kabelku s kosmetikou a klíčemi za celkem 1 700 korun a na voze spáchal škodu za tři tisíce korun.

Pak se přemístil do Kylešovic a z vozu Hyundai Tucson, zaparkovaného ve dvoře restaurace Penzion, ukořistil pánskou koženou tašku s klíči a Smart kartou v hodnotě celkem za čtyři tisíce korun. Stejnou částku si vyžádá oprava poškozeného vozu.

Zlodějskou výpravu zakončil neznámý desperát v Suchých Lazcích. Před hostincem U Baly vybral z vozu Škoda Octavia číšnický flek s částkou 8 000 korun. Škoda na voze představuje další tři tisíce korun.

Skříňový nákladní vůz Avia, stojící před opavskými Uhelnými sklady, dosud neznámý zloděj nevykradl, ale rovnou ukradl. Vůz za 50 000 korun, vyrobený v roce 1979, zmizel soukromé firmě v noci na 9. prosince včetně věcí ke stěhování na korbě a dokladů v kabině.

Má modrou barvu a registrační značku 1T0 9635 a na bočních stranách korby nádstavby jsou nápisy po odstraněných polepech Stěhování všeho druhu, telefonní čísla a logo dvou panáčků, nesoucích skříň.