Jeden z nich se uplynulé úterý kolem 13.30 hodin nezjištěným způsobem dostal do Škody Felicia, zaparkované před hlučínskou restaurací Kuchař. Odnesl koženou tašku s finanční hotovostí a dvěmi platebními kartami. Majiteli vznikla škoda za 154 000 korun.

Do sklepa opavského domu zase vnikl v neurčené době zloděj a odešel z něj bohatší o jízdní kolo za 6 000 korun. Další opavský sklep činžovního domu podlehl násilí ze strany neznámého poberty, který z něj rovněž neznámo kdy, vybral kabely a dráty za celkem 1 600 korun.

Jiný lapka se vypravil do areálu Českých drah Opava - východ a zamířil k dílně mechanika. Ochrannou mříž okna jednoduše vytrhl a cesta dovnitř byla volná. Prozkoumal místnost a vzal si věci, které se vždy hodí. Odnesl sadu gola klíčů, ruční elektrickou vrtačku, pájku a motorovou vrtačku do pražců.. Společnosti Správa železniční dopravní cesty tím napáchal škodu za celkem 21 000 korun.

Vykrást loveckou chatu v Melči se pokusil třicetiletý místní občan. Na místo zvané U tří rybníků si donesl aku vrtačku a snažil se odvrtat visací zámky na vstupních dveřích. Ty však odolaly, a tak nalezenou větví vypáčil okenici. Za ní byla železná mříž a při jejím páčení byl vyrušen náhodným chodcem, takže se dovnitř už nedostal. Když ho sebrali přivolaní policisté, byl tak opilý, že putoval na záchytku. Majiteli chaty i neúspěšným pokusem o krádež napáchal škodu za tisíc korun.

Před opavským motelem Oáza se rozbitým oknem dveří dostal zloděj do dodávky Peugeot Boxer a vzal z něj autorádio s CD přehrávačem, navigaci a finanční hotovost. Zůstala po něm škoda za 27 300 korun.

Jiný automobilový „specialista“ se podobným způsobem dostal do Škody Pick Up, zaparkované u jednoho opavského paneláku. Vůz mu vydal autorádio s CD přehrávačem i koženou tašku s doklady, průkazy a razítkem. Škoda představuje dva tisíce korun..

Nevítanou návštěvu dostala opavská restaurace Sport bistro Mika. Nezvanec v ní ukradl nalezené peníze a majitelce nechal po sobě škodu za tři tisícovky. Do prodejny potravin v Radkově se také vloupal zloděj , který po vypáčení kovové mříže a rozbití okna vlezl dovnitř a sebral hotové peníze, cigarety i alkohol. Natropil celkovou škodu za 13 084 korun.

Rekreační chata v Jilešovicích padla za oběť třiatřicetiletému Ostravanovi, který ji dobyl vypáčením prken ze stěny. Až vevnitř poznal, že nezvolil dobře. Odnesl jen silonovou tašku a pracovní rukavice za stovku, ale na zařízení objektu způsobil škodu za pětistovku.

Vzápětí ho chytili policisté z Velké Polomi. Předmětem zájmu dalšího ze zlodějů se stalo i děhylovské chatoviště Loděnice. Zloděj se dostal do kůlny u jedné z chat a vynesl z ní elektrické nářadí, sadu gola klíčů, šroubovák s nástavci, kabely a další potřebné věci. Majiteli chaty vznikla škoda za 3 230 korun.