Poprvé to bylo ve čtyři ráno, kdy ho před jedním z domů na Mírovém náměstí v Hlučíně nalezli místní policisté ve stavu, kdy ležící na zemi nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace. A tak ho, dříve než zahájili šetření ve věci přestupku proti veřejnému pořádku, dopravili do Opavy poprvé.

„Ještě téhož dne po devatenácté hodině byli opavští policisté vysláni k autobusové zastávce do Hrabyně, kde měl v silně podnapilém stavu ležet neznámý muž. Na místě bylo zjištěno, že oznámení se zakládá na pravdě.

Protože muž nebyl schopen vlastní chůze ani komunikace a vzhledem k mrazivému počasí ohrožoval své zdraví a život, bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění,“ řekl k výjezdu policistů tiskový mluvčí René Černohorský.

Následně ale bylo zjištěno, že se jedná o stejného muže, který zde byl hospitalizován již ráno a v odpoledních hodinách byl propuštěn. Tentokrát mu bylo naměřeno 2,15 promile alkoholu v dechu. I tento případ je šetřen jako přestupek proti veřejnému pořádku.