Relativně banální konflikt nabobtnal do nečekaných rozměrů. Figuruje v něm totiž fotbalový útočník Zbyněk Pospěch.

O co přesně šlo? Fotbalistovi cestou na oběd šel v cestě ve vnitrobloku u Minšské ulice dvaadvacetiletý Tomáš Hochgesandt. Pospěch měl v autě syna a strýce. Mladík z cesty ustoupil až po několikátém upozornění klaksonem a posádku auta pozdravil zdviženým prostředníkem. Od této chvíle se verze aktérů rozcházejí.

„Začal na mě z auta řvát, pak vyskočil a začal mě mlátit a kopat do mě. Kousek byli strážníci, kteří mě zvedali ze země a to jsem ještě pár kopanců dostal," popisuje svou verzi konfliktu Hochgesandt, který vidí problém v tom, že i přes napadení odvedli strážníci jeho.

Strážníci viděli něco jiného

Podle městských policistů i Zbyňka Pospěcha se ale všechno odehrálo jinak. „Dlouho mi nechtěl uhnout z cesty, když to nakonec udělal, začal na mě sprostě gestikulovat. To jsem ještě ignoroval. Pak to zopakoval a začal nadávat. Vystoupil jsem a šel si to vyříkat. Nic jsem mu ale neudělal, ani neudeřil, nestálo by mi to za to.

Pro mě to byla otázka deseti vteřin. Pak přišli strážníci, těm jsem se legitimoval a odešel na oběd," komentuje situaci Zbyněk Pospěch.

Tomáš Hochgesandt připouští, že zranění žádné neměl, trvá ale na tom, že jej fotbalista napadl. „Já jej neřeším, možná bych se zachoval na jeho místě stejně. Problém je u policie. Strážníci přesto, že byli u toho, jak do mě kopal, dali pouta mně," doplňuje Hochgesandt.

Proti jeho tvrzení se strážníci ohradili. „Oba strážníci se přesunuli k oběma mužům, aby od účastníků zjistili, co se mezi nimi událo. Řidič komunikoval a bez problémů byla prostřednictvím osobních dokladů zjištěna totožnost jeho i jeho spolujezdce.

Protistrana, Tomáš Hochgesandt, údajně neměla doklady a odmítala strážníkům prokázat svoji totožnost. Pokoušela se také míto opustit. Proto strážník, po marné výzvě, použil hmatu a chvatu, a to uchopením za zápěstí ruky," říká k incidentu ředitel městské policie Pavel Šuranský.

Tím popírá mladíkovo tvrzení, že by mu hlídka nasadila pouta. „Strážníci také nezaznamenali žádný fyzický útok či napadení, ani na jednom z účastníků nebylo žádných zjevných známek po válení se po zemi nebo po zranění," doplňuje Šuranský.

Tomáš Hochgesandt je přesto rozhodnutý podat stížnost na jednání hlídky. „Pan Hochgesandt opravdu přišel tentýž den na městskou policii, že si chce podat stížnost. Hovořil s příslušným velitelem směny, který mu nabídl sepsat stížnost na místě, což odmítl s tím, že si vezme formulář k podání stížnosti s sebou domů," pokračuje Šuranský.

Stížnost zatím strážníci neobdrželi.