Dotyčná vše oznámila policii. Agresor nejprve svou oběť kontaktoval skrze sociální síť a vyhrožoval jí zabitím. Okolo 13.15 onoho dne na sebe oba narazili v ulici Ratibořské v Opavě. Žena si opět vyslechla celou řadu výhrůžek a následně ji útočník polil hruď a obličej neznámou zapáchající tekutinou.

Před pachatelem sice utekla do přilehlé restaurace, aby se omyla. Byla však dostižena a muž ji začal ohrožovat také nožem. Napadená se nakonec dostala ze spárů útočníka a doputovala až do Slezské nemocnice, kde musela být ošetřena.

„Poté, co se opavští policisté o celém případu dozvěděli, kontaktovali své kolegy z Ostravy, kteří pachatele zadrželi v místě jeho bydliště. Následně byl dodán do policejní cely,“ komentoval tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský a vzápětí ještě doplnil:

„Celý případ se dál prošetřuje. Zjišťuje se rozsah zranění napadené a také fakt, zda byla naplněna skutková podstata některého z trestných činů jako nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví nebo výtržnictví.“