Mladý muž byl hlavou skupiny, jejíž členové se různým způsobem zapojili do drogového řetězce. Mario N. jako jediný skončil ve vazbě, hrozí mu osm až dvanáct let vězení.

Soud ve čtvrtek mimo jiné jednal také o tom, zda ho ponechá ve vazbě. Po pronesení oné věty byl zaskočený nejen senát, ale i obhájce Maria N., známý ostravský advokát Petr Stoklas.

Souzeno je celkem pět mužů. Některým hrozí až dvanáct let vězení.
Drogy pro Stodolní, darknet i bitcoiny. Pětici mužů nyní řeší soud v Ostravě

„Něco takového jsem během své praxe zažil poprvé. Probírali jsme to, ale je to přání mého klienta, které musím respektovat. Proto jsem nenavrhoval propuštění z vazby,“ pokrčil rameny obhájce. Soud nakonec vazbu prodloužil.

Státní zástupce Michal Togner o Mariu N. prohlásil, že jde o mimořádně inteligentního člověka, který se výborně orientuje v počítačové problematice. To mu umožnilo nakupovat drogy přes darknet, kde je zaručena anonymita a také ceny jsou příznivější.

Hašiš, kokain

Mario N. objednával extáze v tabletkách i v krystalické formě, zájem měl také o hašiš a kokain. Nakupoval i efedrin, z něhož se vyrábí pervitin.

V případě figuruje sedm obžalovaných. Některé z nich Mario N. využíval k doručování zásilek, které chodily na jejich adresy. Známí to ale rozhodně nedělali jen tak.

Najít v Sadové ulici volné místo, je téměř nemožné.
Pozor na lákavé parkovaní v Ostravě: Bez konzulárního povolení dostanete botičku

Někdy si nechali část drogy, jindy dostali pět set nebo tisíc korun, později své nároky stupňovali. Další obžalovaní se zapletli do kšeftování s marihuanou.

Lítost a Covid

Mario N. u soudu prohlásil, že svého činu lituje. „Moc mě to mrzí, lituji toho nejen vůči rodině a blízkým, ale také společnosti. Ve vazbě jsem si uvědomil, že jsem spáchal špatné věci a žil jsem špatným životem. Chci vykonat trest a žít řádný život,“ prohlásil.

Svůj požadavek na ponechání ve vazbě zdůvodnil tím, že si chce co nejdříve odpykat trest. A pobyt ve vazbě se započítává do jeho celkové délky.

Všichni obžalovaní jsou souzeni na svobodě.
Kauza pětice mladíků z Ostravska: Jak sehnat drogy na darknetu? Televize poradí

Samotné hlavní líčení mělo ve čtvrtek krátký průběh. Jeden z obžalovaných má covid, v plné sestavě se kvůli karanténě nesešel ani senát. Ten po doplnění náhradním soudcem rozhodoval pouze o vazbě.

Mario N. je podle informací Deníku připraven učinit takzvané prohlášení viny. To by mu mohlo zajistit trest pod spodní hranici sazby. Také zbývající obžalovaní údajně zvažují tento postup. Další jednání je naplánováno na počátek ledna. Pokud všichni skutečně prohlásí vinu, dá se očekávat vyhlášení rozsudku.