Jednadvacetiletý David Klein, řidič Škody Octavia, ve které v březnu zahynuli čtyři mladí lidé včetně něho, před jízdou nepil alkohol.
Výsledek rozboru krve, který nechala policie udělat, tak vyvrátil další z fám, které se Opavskem po neštěstí šířily. „Krevní rozbor potvrdil, že v řidičově krvi nebyl přítomen alkohol,“ řekl včera odpoledne mluvčí opavské policie René Černohorský.
Vyšetřování největší tragédie na Opavsku za posledních deset let i nadále pokračuje. Policie chystá na nejbližší dny výslech sedmnáctileté Moniky Nešporové, která jako jediná tragédii přežila.

Boj týmu lékařů specializovaného oddělení porubské nemocnice o dívčin život byl úspěšný, a to i přesto, že prognózy ještě dlouhou dobu po nehodě vypadaly hodně špatně. „Její stav se natolik zlepšil, že ji v nejbližších dnech vyslechneme,“ vysvětlil Černohorský.
Kdy skončí vyšetřování neštěstí, při kterém po nárazu auta do stromu na místě zahynuli čtyřiadvacetiletí Jindřich Kachyňa a Martin Kursa a o tři roky mladší Jiří Vítek a David Klein, policie zatím neuvedla.

U stromu, kde jejich život předčasně a zbytečně vyhasl, vzniklo pietní místo, na které lidé stále přinášejí květiny či svíčky.