Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, takto muž s vlakvedoucím jednal až do chvíle, než na nádraží v Háji ve Slezsku dorazila policejní hlídka z Velké Polomi.

„Muž byl policisty vyzván k předložení průkazu totožnosti, což následně učinil. Dále se vlakvedoucí v přítomnosti policejní hlídky muže dotázal, zdali je ochoten zaplatit jízdné a zpoždění vlaku vzniklé jeho chováním, což muž odmítl se slovy Nic ti nedám, jedeme,“ popisuje Černohorský s tím, že třiačtyřicetiletý muž byl policisty vyzván k opuštění vlaku, což učinil.

Poté ho policisté vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, při které mu bylo následně naměřeno 2,93 promile. „Muž však i za přítomnosti policistů vykřikoval, ať ho ihned pustí, že pojede tímto nebo dalším vlakem do Ostravy.

Vzhledem k jeho silné podnapilosti a obavě, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, byl zajištěn a dodán k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě,“ uvedl Černohorský a dodal, že věc je nadále v šetření.