Jednapadesátiletou ženu z Ostravy, která pobývá v Třebomi, navštívili krátce před třetí hodinou odpolední tři muži. Zazvonili a ženě sdělili, že kolem budou dělat výkopy a k tomu s ní potřebují sepsat nějaké dokumenty a smlouvy. Žena je pozvala dál.

Oznámení

Když vše projednali, muži z bytu odešli. Po chvíli ale „paní domácí“ zjistila, že z její peněženky zmizelo sedm set korun. Dlouho neváhala a zavolala na policii. Tři muže po telefonu alespoň popsala:

„Jeden byl romského původu, věk okolo třiceti let, oblečený do montérek, druhý také romského původu, asi padesátiletý, silnější postavy, také v montérkách, a poslední okolo třiceti let, štíhlé postavy, oblečení si ale nepamatuji,“ diktovala službě na stanici.

Pak se domluvili, že přijde na služebnu sepsat protokol. Muži v uniformách se pustili do práce. Informaci o třech zlodějích uslyšela ve vysílačce i dvoučlenná policejní hlídka, která prováděla silniční kontrolu ve Štěpánkovicích.

Po skončení své mise nasedla do auta a odjela směrem na Třebom. „Cestou, v prostoru u kostela ve Štěpánkovicích, potkali policisté v protisměru jedoucí auto Kia Rio, ve kterém jeli tři muži.

To se rozhodli zastavit a zkontrolovat,“ popsal včera tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský události, které následovaly.

Dobrý odhad

Policisté měli mimořádně dobrý odhad. Jak se ukázalo, v autě skutečně seděli tři muži, kteří odpovídali popisu z hlášení. Kontrolou dokladů bylo zjištěno, že se jedná o sedmadvacetiletého, osmadvacetiletého a pětapadesátiletého Ostravana.

Ti byli vyzváni, aby policisty následovali na služebnu v Kravařích k podání vysvětlení. Na služebně se tak ocitli ve stejné době, kdy zde v jiné kanceláři okradená žena sepisovala své oznámení. Ani netušila, že tři výtečníky už policisté mají.

A že se rozjíždí šetření, na jehož konci nejspíš bude jejich obvinění z trestného činu krádeže.