Jel směrem z Hrabyně na Opavu. Na tom by nebylo nic až tak špatného, kdyby mu nebylo teprve sedmnáct let a nebyl navíc opilý. Řeč je o mladíkovi, který v úterý v noci havaroval poblíž Mokrých Lazců.

Podle vzhledu havarovaného vozu může mluvit o velkém štěstí. Utrpěl středně těžká poranění. „Pacient byl s poraněním břicha a poraněním hlavy s podezřením na otřes mozku transportován na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě,“ komentoval vše tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že k nehodě vyjížděly dvě posádky.

K události se vyjádřil také tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. „Jednalo se o sedmnáctiletého mladíka z Kravař, který řídil Fiat Brava. Nezvládl však řízení. Na suché vozovce dostal smyk a skončil v protilehlém příkopu, přičemž se několikrát s autem převrátil na střechu,“ popisuje Černohorský. Dechová zkouška prokázala 0,85 promile alkoholu.

Jak René Černohorský potvrdil, byl proveden rovněž odběr krve. „Bylo zjištěno, že mladík je nezletilý a není držitelem žádného řidičského oprávnění. Je důvodně podezřelý z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, z přestupku proti alkoholismu a jiným toxikomániím a přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ objasnil Černohorský.

Pokud bude mladíkovi prokázáno více než jedno promile v krvi, může být obviněn také z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Bude se samozřejmě prošetřovat, odkud vozidlo vzal. Pokud jej odcizil, hrozí mu obvinění z krádeže a když jej vzal bez vědomí rodičů, půjde o neoprávněné užívání cizí věci,“ pokračuje se slovy, že pokud mladíkovi auto zapůjčili rodiče, mohou být projednáváni v přestupkovém řízení.

(mn, ver)