Když policisté přijeli na místo, byla zde už záchranka, nicméně zdravotníci se do domu báli vejít. Důvodem byl nebezpečný, agresivní pes uvnitř.

To potvrdila žena, která vyběhla z domu s tím, že v bytě je její přítel, na kterého se prý bezdůvodně vrhl a pokousal jeho pes, pitbul nebo snad stafordšír. Přítel prý na psovi leží, ale dál už ho sám udržet nedokáže. Policisté tedy vběhli do domu, kde v obývacím pokoji skutečně ležel na psovi silně zakrvácený muž.

Jeden ze zakročujících policistů zaklekl psa na krku, druhý v jeho zadní části. Zraněný muž byl v té chvíli zdravotníky odtažen k lékařskému ošetření.

„Když už celá situace vypadala tak, že pes nemá sílu a dokonává, opět se začal prudce zvedat, hryzat do oblečení a bund policistů, přičemž naštěstí nedošlo k prokousnutí do kůže či ke zranění policistů," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Podle jeho slov policisté situaci vyhodnotili tak, že pes není dále zvládnutelný, a protože se obávali jeho dalších útoků nejen na sebe ale i na další přítomné, jeden z policistů  psovi přiložil na krk služební zbraň a zvíře zastřelil.

„Zraněný dvaačtyřicetiletý muž z Nových Sedlic byl pokousán na obou rukou a na čele a  byl převezen do Slezské nemocnice v Opavě s nezjištěnou dobou léčení. Jeho osmadvacetiletá přítelkyně z Hrabyně byla pokousána na levé ruce. Jde o lehčí zranění. Pes bude  převezen k vyšetření na veterinu do Olomouce," dodal Černohorský.

Případ se dále šetří.