Podle neoficiálních informací měla posádka zastavovat v místech větší koncentrace dětí, nikdo však žádné z malých obyvatel přímo nekontaktoval a nesnažil se nikoho oslovit.

„Tuto informaci také policie dostala a přesto, že se nejednalo o oficiální oznámení, provedla na místě některá opatření preventivního charakteru. Nepovedlo se však zjistit ani posádku auta, ani účel, který svým chováním sledovala.

Nevíme tedy, zda se jednalo o zabloudilé cizince, o někoho, kdo hledal v obcích nemovitost na koupení, turisty nebo byl účel úplně jiný. Podle našich informací odjelo auto i s posádkou směrem za polské hranice,“ řekl k tomu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Zmíněné obce, ale i několik v bezprostředním okolí, na možné nebezpečí upozornilo své občany prostřednictvím obecního rozhlasu. To nám potvrdili nejen na obecním úřadu v Sudicích, ale i jinde.

Ať byl důvod podivného chování osádky auta jakýkoli, je vždy lepší případnému nebezpečí předejít, než později řešit jeho následky.