Podle soudního znalce nevykazuje postižená seniorka syndrom týrané osoby, ale trpí depresemi a stavy úzkosti. Obžalovaný vzápětí kontroval ujištěním, že matka je depresivní z otce, který ji prý v opilosti bil. Dožadoval se předvolání dalších svědků, i když účel jejich výpovědí nedokázal soudu přesně vysvětlit.

Soudce mu vyhověl a jednání tak bude mít další pokračování na účet daňových poplatníků.

Podle obžaloby měl Pavel S. od roku 2006 téměř až do konce loňského roku v opilosti terorizovat své rodiče, se kterými bydlel v jednom bytě. Zaměřil se údajně hlavně na matku, kterou měl kvůli penězům bít, kopat, škrtit, házet po ní nábytek, dusit ji a vulgárně jí nadávat. Toto obvinění shodně potvrdili i jeho sourozenci, kteří se shodli, že bratr je v opilosti agresivní.

Poslední incident se odehrál vloni 13. října, kdy měl matku opět napadnout a způsobit jí pohmoždění bederní páteře. Přivolaní policisté ho převezli na záchytku, kde mu bylo naměřeno 3,28 promile alkoholu v dechu.

Že se v bytě občas děly hrozné věci dokazuje i kalendář poškozené, do kterého si k častým datům heslovitě zaznamenávala jednotlivé události: Pavel zlý, bil a podobně. Ze záznamů vyplývá, že její život měl do klidného stáří hodně daleko.

Obžalovaný není v jednací síni žádný nováček. Výpis z rejstříku trestů oznamuje několik soudních řízení pro krádež, porušování domovní svobody, vydírání a obecní úřad k tomu připojil několik přestupkových řízení za prohřešky proti majetku, občanskému soužití a veřejnému pořádku.

Pro výslech nově navržených svědků bylo hlavní líčení znovu odročeno.