Zatím neznámý muž napadl v neděli 1. května sedmadvacetiletou ženu z Opavy. Incident se sexuálním podtextem se odehrál v parku na křižovatce ulic Olomoucká a Náměstí Slezského odboje.

„Policisté přijali oznámení o napadení kolem třetí hodiny ranní. Žena byla fyzicky napadena ze strany neznámého pachatele, přičemž byla udeřena do obličeje. Následně jí tento muž za vlasy odtáhl do křoví v přilehlém parku, kde jí povalil na zem a osahával jí na různých částech těla.

Poškozená žena se tomuto protiprávnímu jednání intenzivně bránila, hlasitě křičela, kopala kolem sebe a po několika minutách se jí podařilo agresivního muže odstrčit a utéci na blízkou zastávku městské hromadné dopravy," oznámil mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Žena si z napadení odnesla lehčí zranění spočívající v různých oděrkách. Poranění si vyžádají týdenní léčbu. V této chvíli se celá záležitost prověřuje jako přečin znásilnění ve stádiu pokusu.

„Opavští policisté a kriminalisté v této souvislosti žádají širokou veřejnost o pomoc při ustanovení osoby pachatele a jakékoli informace, které by vedly k řádnému objasnění věci lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158," pokračuje René Černohorský.

Naposledy policisté zaznamenali podobný případ předloni v srpnu, kdy sedmatřicetiletý muž obtěžoval šestiletou dívku na dětském hřišti v Kylešovicích. Dívku odlákal z hřiště do jedné z postranních uliček, kde měl před ní začít masturbovat. Ke zranění dívky tehdy nedošlo. Pachatel jí vylákal pod záminkou, že se mu ztratila kočka a potřebuje ji pomoct najít.