Muž se měl pár minut po patnácté hodině odpolední 21. ledna 2024 pohybovat na polní cestě u objektu bývalého vepřína, který se nachází za areálem Psychiatrické nemocnice v ulici Olomoucké v Opavě.

"S namířenou střelnou zbraní měl vyhrožovat kolemjdoucí padesátileté ženě z Opavska. Poškozená zde procházela se svým psem, přičemž shora uvedený muž po ní pokřikoval a vyhrožoval jí, že pokud zde ještě jednou půjde a bude zde běhat její pes, tak vystřelí," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských policistů René Černohorský.

Městský hřbitov v Opavě.
Městský hřbitov v Opavě bude přehlednější. Pomůže informační panel

Toto protiprávní jednání a chování vzbudilo důvodnou obavu o život a zdraví nejen výše uvedené ženy ale rovněž i dalších přítomných osob.

Nejprve putoval na záchytku

"Po příjezdu přivolané nejblíže službu konající policejní autohlídky byl muž na místě zadržen. Byla u něj nalezena a zajištěna plynová pistole a vzhledem k tomu, že orientační dechová zkouška u něj prokázala pozitivní výsledek s hodnotou přes 1,9 promile alkoholu v dechu, zakročující policisté rozhodli o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění," doplnil mluvčí policie.

Město Vítkov, 13. května 2023.
Ve Vítkově senioři cestují, baví se a učí s mobilem

Ke zranění žádné z přítomných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.