Ten se vypravil do areálu loutkového divadla v ulici Husova, kde se minizoo nachází. „Rozbil skleněnou výplň, vnikl dovnitř a z kotců odcizil sedm králíků, klec a plastovou přepravku v celkové hodnotě dva a půl tisíce korun. Muž se k trestné činnosti doznal,“ informovala policejní komisařka Pavla Jiroušková s tím, že podezřelý sám sdělil, že měl zvířata v úmyslu sníst.

Kromě chundelatých králíků si však brousil zuby ještě na další živočichy. Například želvy ale na jídelníčku nebyly, protože jak zloděj sám uvedl, mají krunýř a špatně by se mu jedly.

„V jedné z přepravek chtěl vzít nějaké další zvíře, které ho však kouslo a uteklo,“ pokračovala Pavla Jiroušková a dodala, že se jednalo o fretku. Ta si tímto činem nejen zachránila život, ale dočasně zajistila také svobodu, neboť tato zdejší šelma se stále ještě potuluje ulicemi Opavy.

„Mohu potvrdit, že fretka nám pořád chybí. Jakmile byli odcizení králíci nalezeni, jela jsem je identifikovat, že to jsou skutečně ti naši. Zdravotně jsou v pořádku,“ konstatovala Romana Hejduková z opavského Střediska volného času, pod které minizoo spadá a už v minulosti se několikrát stalo terčem zlodějů.

Tomu zatím poslednímu nyní za jeho čin hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Ilustrační foto
V Opavě nešel proud