Měl ji zabít v srpnu loňského roku v Mexiku, kam za ním přiletěla kvůli rozvodovému řízení.

Jak Deníku sdělila Adéla Sýkorová z Velvyslanectví České republiky v Mexiku, termín hlavního líčení není zatím znám. „Soudci nemají žádnou konkrétní lhůtu, ve které je nutné případ uzavřít,“ uvedla Sýkorová s tím, že z informací, které má k dispozici, vyplývá, že proces začne nejdříve v létě letošního roku.

Schmitovi hrozí pětadvacet až padesát let vězení. Sám Schmit se podle vyjádření Adély Sýkorové nechal slyšet, že pokud mu bude uložen trest, celý si jej hodlá odpykat v mexickém žaláři, a to i přesto, že zdejší vězení – co se týká životních podmínek – patří k nejhorším ve světě.

Dokonce i nechvalně proslulé káznice v Thajsku jsou údajně snesitelnější než ty mexické. Jak již dříve uvedla mexická policie, Schmit měl brutálním způsobem zabít svou manželku. Stalo se tak v době, kdy jej navštívila v jeho bytě. Tělo rozřezal, zabalil do pytlů, odvezl na odlehlé místo k lesíku a hodil do rokle. Schmit nejprve tvrdil, že když od něj manželka odcházela, byla v pořádku.

Poté vyrukoval s verzí, že ji někdo unesl, nakonec prohlásil, že si na její vraždu najal místní zabijáky. Nakonec ale ochráncům zákona ukázal místo, kde zavazadla s hrůzným obsahem ukryl. Schmit žil v Mexiku několik let.

S dlouhodobou manželskou krizí se Lucie svěřila svým rodičům na konci předloňského roku, když se vrátila z Mexika. Vloni v létě se situaci rozhodla vyřešit rozvodem. Posledním impulzem byly neshody ohledně financí na koupi bytu.

Proto odletěla zpět do Mexika, aby se s manželem domluvila na podmínkách rozchodu.