Po neznámém řidiči však zatím policisté nepátrají jako po podezřelém, ale jako po svědkovi, jeho informace mohou celou událost objasnit. B době nehody byla extrémně spatné počasí i viditelnost a řidič tak pravděpodobně muže nesrazil úmyslně.

„K dopravní nehodě došlo ve 13 hodin při výjezdu z parkoviště před Kauflandem k hypermarketu OBI. Neznámý řidič s dosud nezjištěným vozidlem zachytil třiašedesátiletého muže a srazil ho na zem,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že poté z místa nehody ujel. „Ted den hustě pršelo a byla mlha, řidič proto nemusí vůbec vědět, že někoho srazil. Rozhodně tam nemusel být žádný úmysl,“ doplnil Černohorský.

Policie naléhavě žádá neznámého řidiče, aby se sám přihlásil na opavskou policejní stanici na Vaškově náměstí. „Je to nutné k řádnému objasnění záležitosti a zadokumentování případu,“ vysvětlil policejní mluvčí. Ten současně prosí všechny případné svědky, kteří se v uvedený den a hodinu na místě nacházeli, aby se ozvali na bezplatnou policejní linku 158 nebo se dostavili osobně na služebnu na zmíněném Vaškově náměstí v Opavě.