Dva muži, kteří necelý rok vyráběli pervitin a zásobovali jím narkomany v Opavě, Hlučíně a v malých obcích v okolí, už nebudou napříště ničit lidské životy. Opavská policie totiž před pár dny rozbila jejich domácí drogovou laboratoř a oba zločince obvinila z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Starší z dvojice kriminálníků, šestatřicetiletý muž z Mokrých Lazců, byl dokonce tak nebezpečný, že soud raději rozhodl o jeho vzetí do vazby. Právě on v Česku vynalezenou návykovou drogu z volně prodejných léčiv a chemikálií u sebe doma vařil. Druhý z obviněných, dvacetiletý mladík z Velkých Hoštic, pak drogu prodával. „Pervitin prodávali v igelitových sáčcích v hodnotě 500, 1000 a 1500 korun.

Šestatřicetiletý muž z Mokrých Lazců drogu předával výše uvedenému dvacetiletému komplici. Ten ke svému obohacení využíval závislosti narkomanů v Opavě, Kravařích, Velkých Hošticích nebo v Kobeřicích,“ řekl redakci tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Osm měsíců jim výroba a distribuce drogy v podobě bílého prášku nebo bílých krystalků procházela. Minulý týden však sklapla klec.

„Muži byli zadržení v Mokrých Lazcích. Starší z nich byl dán do policejní cely a později eskortován do ostravské věznice,“ dodal Černohorský. Rozbití domácí drogové laboratoře v obci Mokré Lazce na Opavsku je úspěchem v boji proti drogám v kraji už proto, že pervitin považují lékaři za jednu z nejnebezpečnějších drog. Kromě toho, že lidé mohou po jejím užití zkolabovat a umřít, vyvolává konzumace pervitinu pocity paniky, agrese a paranoie, které narkomani často řeší sebevraždou. Závislí na tété droze také často napadají své okolí.