Ti všichni se vydali v sobotu po desáté večerní do ulic. Na svých stanovištích zůstali až do druhé ranní hodiny.

„Hned deset minut po zahájení akce zastavili policisté u restaurace Raketa na Krnovské ulici Citroen Berlingo a v něm jednačtyřicetiletého Ostravana. Tomu naměřili dechovými zkouškami 2,72 promile a 2,82 promile alkoholu v dechu,“ upozornil tiskový mluvčí policistů René Černohorský s tím, že lustrací v evidenci bylo také zjištěno, že muž má soudem vyslový zákaz řízení, a navíc je v celostátním pátrání.

Letos v červenci totiž na něho vydal Okresní soud v Ostravě příkaz k dodání do vězení. Muž tak byl předán pracovníkům věznice v Ostravě.

O hodinu později zastavili také u Dřevony v Ratibořské ulici neosvětlenou Škodu 120. Nejenže řidič měl v sobě zbytkový alkohol, ale neměl zapnutý pás, chyběly mu doklady a měl propadlou technickou kontrolu. Dvaadvacetiletý muž ze Strahovic tak na místě zaplatil pokutu.

S alkoholem na silnici se policisté potkali třeba i v Chuchelné. Zde zadrželi osmatřicetiletého muže z Píště, který řídil Nissan Primera posilněm více než dvěma promilemi. „Byly mu naměřeny hodnoty 2,02 promile a 2,16 promile alkoholu v dechu. Policisté na místě zakázali sedmatřicetiletému muži řízení až do dalšího rozhodnutí,“ shrnul kontrolu Černohorský.

Policie se ale nezaměřila jen na auta. Například dvacítka hlučínských policistů si pohlídala podávání alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým. Po ukončení akce mohli policisté konstatovat, že v tomto směru žádný výskyt opilých dětí nezaznamenali.

I oni ale na místní Dlouhoveské ulici lapili opilého řidiče. Jednatřicetiletý Ostravan řídící Škodu Superb vše přiznal, a protože nadýchal jen 0,34 promile, bude jeho případ řešit odbor dopravy Městského úřadu v Hlučíně.

Policisté měli napilno také v Hradci nad Moravicí, hlavně okolo festivalu Moravské hrady.cz. Také zde ale nebylo zaznamenáno vážnější narušení veřejného pořádku či občanského soužití, a tak policisté pomáhali se zajištěním průjezdnosti a parkováním aut, kterými přijely stovky návštěvníků festivalu.